Як доглядати за осіннім взуттям
Представимо: Ви перебігаєте через дорогу в абсолютно новій замшевій парі, коли з нізвідки з’являються грозові хмари. Перш ніж ви про це дізнаєтеся, ви біжите від дощу в замшевому взуттю, а вони вже не виглядають такими новими, як раніше. На жаль, знехтування взуттям може означати, що замінити їх потрібно набагато раніше, ніж хотілося. Однак, скориставшись кількома порадами та інструментами, ви можете розтягнути їхню тривалість життя та тримати їх у гардеробі довше. Це означає, що вони довше залишаються поза сміттєзвалищами.
Якби, наприклад, ви обприскали це замшеве взуття гідроізоляційним розчином, ви могли б уникнути повної катастрофи. Так само взуття житиме довше, якщо ви обробляєте шкіру кожні кілька місяців. Взуття, яке часто використовуєть, як кросівки, може бути дещо міцнішим, але вони все ж потребують регулярного чищення та зберігання.Так само, як ви дбаєте про свої речі верхнього одягу, регулярне обслуговування взуття - це те, на що варто потрати час.
Зберігання взуття
Перш ніж ми перейдемо до щоденного зносу, давайте поговоримо про зберігання. Взуття слід зберігати в прохолодному, сухому місці. Якщо дозволяє місце, зберігайте взуття на полицях. Для житлових приміщень малої площі повісьте на задній частині дверей сумку для взуття з багатьма кишенями або полиці. Якщо ви зберігаєте взуття у своїх оригінальних коробках, наклейте їх на етикетку або прикріпіть фотографію до коробки для легкої ідентифікації.
Перш ніж розмістити у відповідних місцях, не забудьте відчистити взуття від бруду, щоб вони не пересихали та не заплямували матеріал. Заповніть взуття папером, він не дозволить втрачати форму з часом.
Профілактична допомога
Хоча добре виготовлене взуття з прошитою підошвою та структурованою верхньою частиною можна ремонтувати знову і знову, ви можете запобігти поїздкам до майстра, додавши трохи захисту, коли взуття ще нове. Гідроізоляційні спреї або кондиціонуючі креми допоможуть захистити його від снігу, льоду, солі або дощу - все це може легко зруйнувати матеріал.
Комплект догляду за взуттям
Перш ніж помістити взуття в їх належні контейнери для зберігання, переконайтесь, що вони чисті. Запасіться усім комплектом для чистки взуття, що вам потрібно для регулярного обслуговування. Є кілька обов'язкових приладь: мило для замші або шкіряний засіб для чищення взуття; взуттєві креми та полірування в найпоширеніших кольорах плюс нейтральний; щітка із замші та шампунь для замші, або рідина для чищення; невелика щіточка для нанесення кожного різного кольору лаку або крему.
Як омолодити шкіру
Перший крок - видавити взуттєвий крем на поверхню. Переконайтесь, що взуття повністю чисте і сухе, перед нанесенням крему. Використовуйте кремовий колір взуття і нанесіть його м’якою ганчіркою або пензликом-аплікатором. Після нанесення крему пензлем дайте йому просочитися на поверхню протягом ночі.
Далі злегка нанесіть восковий лак бавовняною тканиною або пензлем, для нанесення використовуйте кругові рухи. Дайте воску висохнути на повітрі (ніколи не ставте шкіряні черевики перед радіатором чи іншим джерелом тепла). Віск захистить взуття. Використовуйте пензлик з кінського волосся, щоб довести взуття до блиску. Для хорошого блиску злегка змастіть чисту тканину водою і затуліть взуття: тримайте тканину з обох кінців і стрімко тягніть її вперед-назад за взуття.
Як доглядати за лаковою шкірою
Високоглянцева лакована шкіра особливо чутлива до розтріскування, тому будьте особливо обережні, щоб не намочити її. Очистіть м’якою ганчіркою і розчином з однієї краплі ніжного мила і води. Для потертостей змочіть чисту тканину в оливковій або мінеральній олії і протріть.