Сушка для взуття та як правильно сушити зимове взуття
Зима часто буває не лише холодною та сніговою, а й «мокрою». З кожним траплялася така неприємність, коли вийшовши з ранку на роботу або в магазин за покупками, доводилось повертатися в сльоту, або під дощем. Від такої погоди взуття промокало і вимагало негайного сушіння, щоб уникнути застуди. І, звичайно, тут на допомогу приходили поради бабусь та дідусів, але зараз вони малоефективні та навіть шкідливі.
Правильне сушіння взуття - що потрібно робити, а чого варто уникати!
Говорячи про правильне сушіння не можна обійти увагою, згадані вище, поради від старшого покоління, такі як оліфа, формалін, скипидар і т. д. Не треба використовувати засоби не призначені для цих цілей, це може принести багато неприємностей.
Запам'ятайте, що висушування шкіряних виробів на батареях, пічках та інших опалювальних приладах – це не найкраща ідея. Від інтенсивного та нерівномірного впливу гарячого повітря шкіра може деформуватися та тріскатися. Також сухе гаряче повітря сприяє розсиханню клею, і, як наслідок, псування чобіт. Надалі це може спричинити пропускання більшої кількості вологи. Оптимальною температурою, що дозволяє шкірі рівномірно сохнути, є кімнатна температура (+20 +25ºC).
Перед тим як сушити промоклі зимові чоботи або зимові черевики , варто їх добре промити й протерти насухо. Бруд, солі та луг, якими насичені вуличні калюжі можуть негативно позначитися на шкіряному взутті. Також потрібно зібрати зайву воду з хутряної підкладки, для цього можна використовувати папір або бавовняне ганчір'я, яке слід щільно набити в мокрі черевики, а потім змінювати промокальницю в міру її намокання. Папір і бавовна чудово вбирають воду і вже за кілька годин взуття перестане хлюпати.
Звичайно, папір не висушить чоботи повністю, він лише прибере надлишок вологи, для остаточного висихання потрібно почекати трохи менш як добу. Якщо часу чекати мало, можна застосовувати підручні засоби для прискорення процесу, наприклад, порохотяг. Швидка циркуляція повітря призведе до прискореного виведення вологи та прискорить процес висихання. Дозволяється використання фена, але тільки в холодному режимі, бо вплив гарячим повітрям матиме ті ж негативні наслідки, що й сушіння на батареях.
І хоча фен і порохотяг будуть непоганою підмогою, але все ж таки краще використовувати спеціальні прилади – сушарки для взуття..
Ці зручні портативні пристрої здатні скоротити час висихання черевиків або чобіт та не чинити шкоду.
Сьогодні існує безліч різноманітних сушарок:
-
дитячі – розраховані на невеликі розміри взуття, найчастіше мають яскраве забарвлення та округлу форму;
-
антибактеріальні, – крім сушіння вони мають також протигрибковий та антибактеріальний ефект, завдяки опроміненню ультрафіолетом внутрішньої сторони взуття;
- регульовані – допускається застосування і в дитячому зимовому взутті, і у дорослому взутті.
Використовуючи спеціальні пристрої, ви можете не побоюватися, що нові чобітки стануть непридатними після першого сушіння.